Dne 6.6.2020 proběhl za proměnlivého počasí na varnsdorfském rybníku 5. ročník triatlonu se psem (plavání, kolo, běh), kterého se zúčastnilo uctihodných 55 závodníků z nejrůznějších míst České republiky. Závodníci přijížděli už v pátek večer, někteří přicestovali z daleké Ostravy, Českých budějovic, Prahy a dalších vzdálených měst.

V letošním roce jsme k triatlonu připojili nový závod duatlon se psem (běh, kolo, běh), kterého se zúčastnilo 12 závodníků. Stejně tak i letos jsme mysleli na naši mládež a uspořádali pro ně Štěkběh – běh se psem. Některé děti si vyzkoušeli poprvé běžet v tahu se psem a my dospělí, žasli nad jejich výkony. Dětiček se na start postavilo celkem 16.

Na závodě panovala pohodová nálada. Celou akci moderoval Marek Vobr, který ji dodával své kouzlo. Dozor na hladině zajišťoval tým dobrovolných hasičů pod vedením Rudolfa Javorka. Zdravotní dozor zajišťovala Martina Hladíková se svou dcerou Markétou. Občerstvení a nápoje pro závodníky zajistil místní pivovar Kocour a s výbornou kávičkou s zákuskem přijel Jirka Dužár z Bohemian Coffee House. Bagetky v občerstvovacím stánku pro Vás připravila Pekárna a cukrárna Sluníčko.

Závod by se ovšem neuskutečnil bez našich partnerů a tak tedy jim patři ještě jedno velké díky: Město Varnsdorf – Nativita, s.r.o. – Loap – Partner in Petfood se svojí značkou Polaris – Cyklospin – Blackberry – AWP Media – Nobilis Tilia – Běhej se psem – pivovar kocour – Haf Haf shop

Věříme, že si všichni závod užili po svém a domů se vraceli spokojeni, plni pozitivních dojmů a nezapomenutelných zážitků.