TOS triatlon Varnsdorf

Za podpory města Varnsdorf, nadačního fondu Severočeská voda a generálního partnera TOS Varnsdorf se 4. 6. 2022 na varnsdorfském rybníku uskutečnil 17. ročník triatlonu. Za proměnlivého počasí startovalo během dne okolo 100 závodníků od nejmenších v kočárku až po dospělé. Na start se postavilo i několik štafet, jejíž novinkou byla firemní štafeta. Teplota vody byla přijatelná, závodníci se z trasy díky dešti vraceli správně zabahnění a v cíli na všechny čekala odměna v podobě švédského stolu, který finančně podpořila firma ABX.

V neděli 5. 6. 2022 se konal 7. ročník Štěkatlonu, triatlonu se psem, kdy se na rybníku shromáždilo okolo 60 psů, kteří museli zdolat plavání, kolo a běh se svým páníčkem. Tradičně nás celý den doprovázelo slunečné počasí, které úplně není pro psí závodníky ideální. Trasa se však točí kolem rybníka a psi se s tím krásně vypořádali. Součástí dne byl i dětský závod, kterého se zúčastnily především místní děti, jež si vypůjčily psíky a vydaly se, někteří bez zkušeností, na svou trasu 1,34km.

Závod stejně jako v předchozích 6ti letech opět finančně podpořilo město Varnsdorf a nově Severočeská voda, dále firma Nativia, s.r.o. a firma Bozita, jež věnovaly věcné ceny pro čtyřnohé závodníky.

Velké díky patří všem z celého víkendu, závodníkům, všem organizátorům, fotografům M. Maštrla a Lukáš Hubálek, zdravotnici Martině Hladíkové a moderátorovi Milanu Roudnickému. Děkujeme i Hasičům z Dolního Podluží, kteří drželi stráž nad hladinou a dohlíželi na plavce, aby se vrátili bezpečně na břeh. Nesmíme opomenout stánkaře Bohemian coffee house a Lidovou zahradu, kteří tu pro Vás během závodu byli.

Poděkování patří i ostatním sponzorům, kteří závod podpořili finanční částkou nebo7 věnovali věcné ceny pro závodníky: